Dünya kurtulacaksa, iyi insanların doğru zaman yönetimiyle kurtulacak. İyi bir insan olduğunuza inanıyorsanız ve enerjinizi çirkinliklerle haşır neşir olarak harcıyorsanız çirkinliği besliyorsunuz demektir. Çirkinliklere kapatın dünyanızı!

Bir insan hem iyi olup hem de yanlış tarafta olabilir. Çünkü bir insan hem iyi olup hem de cahil olabilir. Bir insan hem iyi olup hem de saf olabilir. Bir insan hem iyi olup hem de kandırılabilir.

O yüzden iyi biri dahi olsanız çirkinliğin tarafında olabilirsiniz. Ve fakat hiç kimse olduğu yerin yanlış taraf olduğunu kabul edemez. Herkes doğru taraftaysa, kim yanlış tarafta?

İnsanın turnusol kağıdı doğru olmalı. Çirkinliğe battım mı diye sık sık kontrol etmeli. Eylemlerim neyi besliyor diye sormalı. Kurduğum cümleler ne kadar pozitif diye sorgulamalı. Yaptıklarımla kaç hayatı iyi yönde değiştirdim diye düşünmeli. En nihayetinde çirkinliğin tarafında mıyım diye korkmalı!

Sadece kötülük yaparak değil, zaman ve enerjisini çirkinliğe küfrederek de çirkinliği besler insan. Daha çok konuşulmasını sağlar; ona kendisini büyük hissettirir; daha çok meydana çıkmasına destek olur.

O yüzden örnek vermeyeceğim size. Eğer iyiyseniz, çirkinliğin ne olduğunu biliyorsunuz. Ondan bahis açmayın, ona karşı çıkmayın, onunla savaşmayın! Siz zaman ve enerjinizi güzellikleri yaymaya harcayın; göreceksiniz o kendisine yer bulamayacak. Her yer güzellikle dolunca, kaçacak bu diyardan.


Also published on Medium.