Gündemin her yerinden çamur damlıyor, buna hepimiz şahidiz. O çamurları elinizle şöyle bi sildiğinizde altında ne cevherler var aslında. İşte o cevherlerden, Türkiye’nin yetişmesine engel olamadığı cevherlerden biri de Kadir abi. Ürettikleri içerikleri o kadar yakından ailecek takip ediyoruz ki, artık ailemizden biri oldu Kadir Köymen abimiz. Abimiz çünkü kafa açıyor, abimiz çünkü kimsenin yapmadığı abiliği yapıyor girişimci kafalara, sağ olsun.

Artık hepiniz tanıyorsunuzdur bir Barış Özcan abimiz var, bi de henüz çok bilinmeyen saklı bir cevher olarak Kadir abimiz var. Bir kişinin daha tanımasına vesile olabilmek adına yazıyorum bu yazıyı. İdrakinize toz mu kaçtı, kafanız mı tıkandı, girişeceksiniz ama nereden başlayacağınızı mı bilemiyorsunuz? Bir doz Kadir abi alın!

Birkaç yıl önce şirketindeki çalışanlarıyla birlikte çektiği gaza getirici videolarıyla tanıdık onu. Arka arkaya gelen videolarla kendimizden geçtik adeta. Sonra birden koydukları tüm videoları silip kayıplara karıştılar. Aradan birkaç yıl geçti ama biz ümidimizi kesmedik. Videolar geri gelsin diye Facebook grupları açılıp bir araya bile gelindi. Gel zaman git zaman duyduk ki Kadir abimiz geri dönüyor, bu sefer podcast yayını ile.

521 adıyla podcast yayınlarına başladılar ve her bölümü aşağı yukarı 1 saat süren yayınlarla her konuyu geniş geniş ele almaya başladılar. 521 bölüm sürecek olan yayınlar şuan yetmiş altıya ulaşmış durumda ve tam gaz devam ediyor. Spreaker üzerinden yapılan podcast yayınını Youtube kanallarıüzerinden de görüntülü ve canlı olarak veriyorlar.

Ardından yeni bir bomba geldi ve ‘Başka Bir Şey’ kanalı ikinci sezonuyla geri döndü. Önceki sezon videoları da tekrar izlemeye açıldı. Keşke hiçbir bölümünü izlemeyip baştan izleyebilseydim dediğiniz diziler olur ya hani, öyle hissettiriyor şimdi biz eski takipçilerine.

Steve Jobs’ın gençliğinde sahip olduğu imkanlara Kadir abi sahip olsaydı, bugün iPhone’dan daha güzel bir cihaz kullanıyor olurduk eminim. Eldeki imkânlarla değil, imkânsızlıklarla ortaya başka bir şey koyulabileceğini gösteren değerlerimizden Kadir abi; takip edin, takip ettirin!

Başka Bir Şey Youtube kanalına buradan; 521 podcast yayınına buradan ulaşabilirsiniz.


Also published on Medium.